TOP 10 Polskich YouTuberów

utworzone przez | maj 9, 2019 | YouTube | 0 komentarzy

Na YouTube wybija się coraz więcej młodych twórców i niełatwo za tym nadążyć. W tym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym vlogerom, pranksterom i komentatorom. Sprawdź, kto znajduje się obecnie w pierwszej dziesiątce najbardziej znanych polskich youtuberów pod względem ilości subskrypcji!

1. Blowek

“Lubię grać w gry i powodować uśmiech na twarzach moich widzów” – choć to z pozoru nic wielkiego, wystarczyło, by zostać największym youtuberem w kraju! Karol Gązwa był drugą osobą w Polsce, która zdobyła milion subskrybentów. W 2014 roku uwzględniono go w zestawieniu 20 najbardziej wpływowych nastolatków w naszym kraju. W tej chwili kanał Blowka ma 4 088 245 subskrypcji i cały czas rośnie!

2. Stuu

Stuart Burton najpierw pojawił się na brytyjskim YouTube, jednak z czasem trafił też do polskiej publiki jako Stuu, zwany również “Polskim Pingwinem”. Zasłynął głównie dzięki swoim seriom o grze Minecraft. Vloguje, nagrywa pranki oraz challenge. Obecnie jego największy kanał ma 3 880 525 subskrypcji.

3. SA Wardęga

Najbardziej znany polski prankster! Jako pierwszy polski youtuber zdobył pierwszy milion subskrypcji. Rozpoznawalność na skalę międzynarodową zdobył dzięki “Mutant Giant Spider Dog”, czyli najpopularniejszemu filmowi w serwisie Youtube w 2014 roku. Wówczas otrzymał nagrodę YouTube Rewind. Jego kanał ma w tej chwili 3 619 293 subskrypcji.

4. reZigiusz

Remigiusz Wierzgoń także zyskał popularność dzięki serii filmów o Minecrafcie. Początkowo na kanale skupiał się na grach komputerowych, ale z czasem ilość tematów poruszanych przez niego zaczęła się rozszerzać, w związku z czym dla treści gamingowych utworzył osobny kanał. ReZigiusz jest także działaczem charytatywnym oraz jednym z członków jury w programie “The Brain. Genialny umysł”.

5. Abstrachuje TV

Abstrachuje TV to kanał prowadzony przez Roberta Pasuta, Rafała Masnego i Cezarego Jóźwika. Pojawiają się tam skecze, przedstawiające w krzywym zwierciadle sceny z życia oraz różne grupy społeczne. W 2016 grupa Abstrachuje założyła firmę Abstra sp. z o.o. Obecnie prowadzą też wiele innych kanałów: “Beksy”, “Nieprzygotowani”, “To już jutro”, “zRozum”, “Dla pieniędzy”, “Hajlajt”, “Aleksandra Żuraw”, “Do roboty”, “Masny kanał”, “Michał Sieńkowski”, „AbstrachujePLUS”, „Lepiej Masny niż Wcale”, “Kiedyś to było”, “Maksymalnie”, “W Karolach głównych”, “Klara kontra świat”.

6. Lord Kruszwil

Lord Kruszwil to postać wykreowana przez Marka Kruszela. Choć w bardzo krótkim czasie zyskał on ogromną popularność, bo ma już 2 658 876 subskrypcji, wokół kanału nadal panuje atmosfera tajemnicy. W filmach przybliżane są treści dotyczące luksusowego trybu życia, jednak do oceny widza należy, czy są one w ten sposób pochwalane czy też wyśmiewane. W tym miejscu należy też wspomnieć o kamerzyście – tajemniczej postaci, która, nagrywa głównego bohatera, ale ma także osobny kanał, z 1 753 464 subskrypcjami!

7. Naruciak

Adam Zimmermann prowadzi kanał komentatorski, w którym odnosi się do popularnych paradokumentów, nagrywa też pranki oraz różnego rodzaju challenge. Naruciak ma w tej chwili 2 518 868 subskrypcji.

8. Planeta faktów

“Nowy wymiar ciekawostek” to hasło, promujące najpopularniejszy kanał z ciekawostkami na polskim YouTube. Jacek Makarewicz porusza na nim różne kwestie w formie filmów, będących zestawieniami dziesięciu informacji na dany temat. Kanał ma już 2 436 823 subskrypcje.

9. 5 sposobów na…

To kanał prowadzony przez Klamera, Arcziego, Primosza, Sztabę oraz Abiego. W każdym odcinku grupa prezentuje 5 niebanalnych sposobów na ułatwienie sobie życia lub stworzenie czegoś kreatywnego. Kanał został założony przez przyjaciół, którzy dawniej tworzyli stronę Spryciarze.pl. Obecnie widnieje na nim 2 239 010 subskrypcji.

10. Friz

“Łącze gry, challenge i vlogi w sposób, jakiego nie znasz!” Karol Wiśniewski zasłynął z filmów o Pokemon Go, ale na jego kanale można znaleźć obecnie różne treści i formaty popularne w sieci, które tworzy z dużym sukcesem. Jego kanał ma w tej chwili 2 161 657 subskrypcji.

Wielu młodych twórców tworzy treści, które są na topie i zyskują ogromną popularność wśród odbiorców. Lista najpopularniejszych youtuberów wciąż się zmienia, ale trzeba przyznać, że jej czołówka jest naprawdę mocną dziesiątką!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk

Najnowsze opinie