Najczęściej popełniane błędy przez YouTube’rów

utworzone przez | gru 22, 2016 | YouTube | 1 komentarz

Internauci wgrywają co minutę 100 godzin materiałów wideo. Dziennie jest to 84 000 godzin filmów i muzyki. Aby użytkownik mógł obejrzeć wszystkie na bieżąco, musiałby spędzić przy komputerze cały dzień i oglądać 4 filmy równocześnie. Są to dane z zeszłego roku, YouTube wciąż zyskuje popularność wśród współczesnego społeczeństwa, więc statystki rosną.

 

Ostatnie tygodnie spędziłem nad zadawaniem pytań znanych i wschodzących gwiazd YouTube – jakie są ich porady dla nowych użytkowników? Jak zacząć? Skąd pozyskać widzów i jak nie stracić ich uwagi? Większość z nich mówiła jednak o tym, czego NIE robić. Są błędy, o których nie mamy pojęcia. Ciężko spojrzeć na swoje produkcje krytycznym wzrokiem, jednak to pierwszy krok do osiągnięcia YouTube ‘owego sukcesu.

 

Poniżej przestawiamy czego koniecznie nie możesz robić:

 

raemi-Cross-Out

 

 1. Nie używaj i nie kopiuj tagów, opisów, tytułów innych użytkowników.

Dla niektórych wydaje się to oczywiste, jednak wiele osób wciąż to praktykuje. Mają nadzieję, że jeśli skopiują te dane od popularnych kanałów, będą mogli się z nimi równać. Niestety, nikt nie będzie zaszczycony ani nawet zadowolony, że ich praca została dobrze zoptymalizowana. W rzeczywistości zirytuje ich fakt, że chcesz podążać ich śladami w dość nieuczciwy sposób. Nie jest to dobre podejście w podjęciu próby wdrożenia się do popularnej, a co za tym idzie ORYGINALNEJ społeczności YouTube’rów.

 

 1. Nie dodawaj kolejnych kilkunastu filmików, jeśli nie widzisz efektów.

Możesz mieć 100 czy nawet 4000 wyświetleń, ale to co musisz robić, to pracować nad swoimi umiejętnościami, rozwijać się i rozwijać swój kanał. Wtedy współpracuj z innymi, którzy mają więcej subskrybentów. Np. jeśli umiesz zrobić dobre intro, napisz do kogoś kto nagrywa covery. Zaproponuj mu – jeśli wspomni o Tobie w swoim filmie i poda link do Twojego kanału,  zrobisz dla niego intro. Daj z siebie 101 % , a na pewno przyniesie to efekt. Musisz wiedzieć, że wrzucanie filmów nie zapewnia sukcesu. Przyniesie Ci go współpraca z pozostałą społecznością serwisu. Nie podamy Ci sposobu na sukces, bo takiego nie ma.  Bądź oryginalny i nie zniechęcaj się zbyt szybko.

nie udawaj kogoś, kim nie jesteś

3. Nie próbuj być kimś innym, niż jesteś.

 

Oryginalność jest ważna, ale bądź przede wszystkim sobą, nie tylko podążaj za modą. Jeśli tak zrobisz, po prostu dołączasz do tłumu innych. Musisz się wyróżniać, ale nie pozwól abyś był rozpoznawany z tej złej strony. Sztuczność naprawdę widać. Warto poprosić kogoś, żeby spojrzał na Twoją produkcję z boku.

 

 

 

 1. Nie zapomnij o dodaniu linków.

W opisie filmu niektórzy mają dodany link do konta YouTube, ale nie mają dodanego linku do Facebooka, Twittera czy ich strony! To jest bardzo ważne, żeby zainteresować widza. Nie wystarczy sama nazwa, każdy chce szybko jednym kliknięciem przejść dalej – intuicyjnie. Nie mają czasu albo po prostu ochoty szukać w wyszukiwarce czy kopiować link do przeglądrki. Warto też zachęcić go do subskrypcji i obejrzenia innych swoich filmów dodając na koniec link w adnotacjach. Jeśli jeszcze nie wiesz co to adnotacje na YouTube, naprawdę masz co nadrobić !

 

opis-filmu

 

 1. Długie wcale nie oznacza dobre.

Współczesny świat to minimalizm i prostota. Tego też powinieneś się trzymać. Łatwiej utrzymać uwagę widza konkretami, długi film zniechęci widza do obejrzenia go w całości.

 

 1. Nie zapomnij o przycisku SUBSKRYBUJ na końcu.

Nawet jeśli zainteresujesz widza, to może on nie być dostatecznie zachęcony do subskrypcji kanału. Jeżeli nakręcasz vlogi, warto poinformować widza co będzie w następnym odcinku i powiedzieć „subskrybujcie mnie!”.

zobaczdrugaczesc

 

 

 

 

 

 

7. Nie ma żadnych emocji.

YouTube rządzi się swoimi prawami. To jest wirtualny świat, gdzie prowadzi się konwersacje, ocenia.  Większość z nas przecież ogląda statystyki i czyta napisane przez innych komentarze. Zachęć do tego widza ! Odpowiadaj na zadawane pytanie i również się udzielaj. Dziękuj za dobre opinie i za te złe. Oczywiście weź je sobie do serca i staraj się ich nie popełniać. Oczywiście, fala haterów jest wszędzie, na nich trzeba wziąć poprawkę ; ) Ale zawsze wprowadza życie w wirtualną społeczność.

 

 1. Nie zapomnij oglądać innych.

Krytyka swoją drogą.  Niewielu potrafi się uczyć z negatywnych opinii skierowanych w swoją stroną. Spróbuj więc wypatrzeć jak najwięcej negatywów i pozytywów od innych. Wystrzegaj się czyichś błędów. Oglądaj to co lubisz, i innych, którzy lubią to co Ty! Oglądaj ludzi, którzy Cię inspirują i myślę, że jeśli tylko odnajdziesz ten głos, który Cię inspiruje i będziesz w tym autentyczny, stworzysz coś dobrego, co odniesie sukces.

sukces

 1. Nie poddawaj się!

Sukces na YouTubie to nie jest coś, co można osiągnąć w dzień czy tydzień. To ogrom pracy, ale to pracami nad rzeczą, która Cię pasjonuje i tworzenie oryginalnego materiału, który musi być strategicznie zaplanowany. To być może zajmie Ci wiele czasu, ale te wskazówki powinny pomóc Ci łatwiej to osiągnąć. Ucz się i się nie poddawaj.

 

 „Gdzie wolność wielka, tam i wiele błędu.”

Napisz nam, jakie inne błędy są popełniane przez internautów w serwisie YouTube?

1 komentarz

 1. cialis

  Do you mind if I quote a couple of your posts as long
  as I provide credit and sources back to your blog?
  My website is in the exact same area of interest as yours and my visitors would
  truly benefit from some of the information you present
  here. Please let me know if this okay with you. Regards!

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk

Najnowsze opinie